chinatungsten online ESTBLISHED1997 ISO9001:2008 CERTIFICATED
You're viewing: Home >> Волфрам Накит

Волфрам Накит


Волфрам е исклучително тешко и густо. Во комбинација со јаглерод и други елементи, станува волфрамкарбид, која регистри помеѓу 8-9 за тврдост Мохсова скала. Волфрам накит е составен од метални легури, волфрамкарбид. На легура овозможува максимална цврстина и крутост без жртвување затегнувачка цврстина. Волфрам накит е околу 10 пати потешко отколку 18k златни и четири пати посилно од титаниум. Во прилог на дизајн волфрамово накит и високи полски, дел од својата привлечност за потрошувачите е неговата техничка nature.Hardness, уверувајќи долготрајна убавина. Трајно полиран волфрамово Накит донесе брилијантни високи полски и се отпорни на гребење подолго од било кој метал некогаш се понудени на јавноста. Волфрам Накит никогаш нема да се наведнуваат надвор од форма.
Волфрам Накит прави револуција во накит индустрија со воведување на единствени видови на дизајн. Секоја волфрамкарбид накит се сече и полирани дијаманти со алатки. Волфрам накит не е доста голем од страна на обичните алатки накит "- пишува дека металот е премногу тешко. Повеќето волфрам накит метал прав е претворена во волфрамкарбид со реакција со чист јаглерод во прав, на пример, саѓи, во 900 - 2200 ° C, во апаратот или серија печки, процес наречен carburisation.

Волфрам накит includs волфрамкарбид прстени, позлатени прстени волфрам, волфрам свадба бендови, волфрам, обетки, ѓердани волфрам, волфрам, ланци, нараквици волфрам, волфрам, часовници, и др.

За луѓето со осетлива кожа волфрамкарбид е совршен накит метал. Многу луѓе се алергични на злато, сребро, платина или, или почесто цинк или никел, кои се користат како легури во повеќето накит. Вие не мора да се грижите за тоа со волфрамово накит, бидејќи волфрам нерѓосувачки челик накит е Хипоалергично. Ова значи дека веќе нема да мора да се справи со осип и обезцветен кожата од носење на волфрам накит.

Волфрам Накит

Волфрам Накит

Можете да најдете повеќе информации за волфрам производи Волфрам летајќи.
Ако имате интерес во производот, Ве молиме слободно да ни испратите email : sales@chinatungsten.comили јавете ни се на: 0086 592 512 9696, 592 512 0.086 9.595. Ви стоиме на услуга.

Многу благодарен на Google Преведете ја оваа страница.

 

 

 

Media Center>   [Information Bank]  [Dictionary of tungsten]  [Products Pictures' Bank]  [Live Video of Processing]  [Videos of Machining]  [Catalogs]
Ours Teams>   [Journey to Dongshan]  [2004 Xmas]  [2005 Xmas]  [2006 Spring Festival]  [2007 Spring Festival]  [Outside]  [2008 Spring Festival]  [2009 Xmas]
Chinatungsten Group>   [Tungsten Carbide Supplier]   [CTIA]   [CTIA-EN]   [CTIA-日本語]   [Molybdenum Supplier]   [Dart Barrels][Tungsten Wire][Tungsten Bars/Rods]   [Paper Weight]   [Chatroulette]   [Tungsten Wikipedia]   [Tungsten Fishing]   [DartChina Club]  
    [Tungsten Alloy]  [Tungsten Carbides Products] [XATCM ] [XMYA] [Infosys]  [DartChina]  [Tungsten Rod]  [Tungsten Heater]  [Darts Wholesale ]
    [Tungsten Bucking Bars][Tungsten Powder]  [Tungsten Heavy Alloys

Address: 3F, No.25 WH Rd, the 2nd Xiamen Software Park, FJ 361008,China
Phone:+86-592-5129696,+86-592-5129595;Fax:+86-592-5129797;Email:sales@chinatungsten.com
 Certified by MIIT:闽B2-20090025 闽ICP备05002525号
Copyright©2000 - 2009 ChinaTungsten Online All Rights Reserved