chinatungsten online ESTBLISHED1997 ISO9001:2008 CERTIFICATED

Bizhuteri Produkte Tungsten

You're viewing: Home >> Bizhuteri Tungsten

Bizhuteri Tungsten


Tungsten është jashtëzakonisht e vështirë dhe të dendura. Kombinuar me karbon dhe elemente të tjera, ajo bëhet karabit tungsten, i cili regjistron në mes të 8-9 në shkallë ngurtësinë Mohs. bizhuteri Tungsten është i përbërë nga një aliazh metalik, karabit tungsten. Aliazh lejon për ngurtësinë maksimale dhe ngurtësi pa sakrifikuar rezistencës në tërheqje. bizhuteri Tungsten është rreth 10 herë më shumë se ari 18k dhe katër herë më e vështirë se titan. Përveç dizajnit bizhuteri Tungsten-së dhe të jap të lartë, një pjesë e tërheqjen e saj për konsumatorët është nature.Hardness e tij teknik, duke i siguruar bukuri gjatë të qëndrueshme. Përgjithmonë lëmuar bizhuteri Tungsten të marrë një manikyr të shkëlqyer të lartë dhe kruarje rezistojnë më shumë se çdo metal ofruar ndonjëherë për publikun. Bizhuteri Tungsten kurrë nuk do të bëj jashtë forme.
Bizhuteri Tungsten është duke bërë një revolucion në industrinë e bizhuteri duke futur lloje unike e projektimeve. Çdo tungsten karabit bizhuteri është i prerë dhe i lëmuar me mjetet e diamantë. bizhuteri nuk është mjaft i madh Tungsten nga mjetet e bizhuterive të zakonshëm '- metal është shumë e vështirë. Më tungsten metal bizhuteri pluhur është konvertuar në tungsten karabit nga reagimi me pluhur karboni të pastër, si p.sh. karboni i zi, në 900 - 2200 ° C në karierist apo grumbull furrat, një proces të quajtur carburisation.

bizhuteri Tungsten includs tungsten karabit unaza, unaza ari praruar tungsten, bandat tungsten dasmës, një palë vathë tungsten, necklaces tungsten, zinxhirët tungsten, rrathë tungsten, watches tungsten, etj.

Për njerëzit me karabit ndjeshme tungsten lëkurës është metal i përsosur bizhuteri. Shumë njerëz janë alergjik në ari, argjendi, platini apo, apo më zakonisht zinkut ose nikel, të cilat janë përdorur si lidhjeve në bizhuteri më. Ju nuk duhet të shqetësohen për këtë me bizhuteri tungsten, sepse tungsten bizhuteri çelik është hypoallergenic. Kjo do të thotë se ju nuk do të më duhet të merren me skuqjen dhe zbardhur lëkurën nga veshur me stoli tuaj tungsten.

bizhuteri tungsten

Bizhuteri Tungsten

Ju mund të gjeni më shumë informacion rreth produkteve tungsten në Tungsten Alloy.
Nëse keni ndonjë interes në produkt, ju lutem mos ngurroni të na dërgoni me email: sales@chinatungsten.com ose na telefononi nga: 0086 592 512 9696, 0086 592 512 9595. Ne jemi në shërbimin tuaj.

Shumë mirënjohës për Google Translate this page.

 

 

 

 

Media Center>   [Information Bank]  [Dictionary of tungsten]  [Products Pictures' Bank]  [Live Video of Processing]  [Videos of Machining]  [Catalogs]
Ours Teams>   [Journey to Dongshan]  [2004 Xmas]  [2005 Xmas]  [2006 Spring Festival]  [2007 Spring Festival]  [Outside]  [2008 Spring Festival]  [2009 Xmas]
Chinatungsten Group>   [Tungsten Carbide Supplier]   [CTIA]   [CTIA-EN]   [CTIA-日本語]   [Molybdenum Supplier]   [Dart Barrels][Tungsten Wire][Tungsten Bars/Rods]   [Paper Weight]   [Chatroulette]   [Tungsten Wikipedia]   [Tungsten Fishing]   [DartChina Club]  
    [Tungsten Alloy]  [Tungsten Carbides Products] [XATCM ] [XMYA] [Infosys]  [DartChina]  [Tungsten Rod]  [Tungsten Heater]  [Darts Wholesale ]
    [Tungsten Bucking Bars][Tungsten Powder]  [Tungsten Heavy Alloys

Address: 3F, No.25 WH Rd, the 2nd Xiamen Software Park, FJ 361008,China
Phone:+86-592-5129696,+86-592-5129595;Fax:+86-592-5129797;Email:sales@chinatungsten.com
 Certified by MIIT:闽B2-20090025 闽ICP备05002525号
Copyright©2000 - 2009 ChinaTungsten Online All Rights Reserved